Duże zmiany w SterGames
- Utworzono: piątek, 12, kwiecień 2013 08:22
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SterGames podjęło uchwały, które mogą mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy w przyszłości. Chodzi m.in. o zmianę nazwy i rozszerzenie przedmiotu działalności.
Pierwszym symptomem fundamentalnych zmian okazało się odwołanie dotychczasowego składu rady nadzorczej Emitenta. W ich miejsce powołanych zostało pięciu nowych członków:
- Marcin Boszko,
- Anna Sidorczyk,
- Gabriela Derecka,
- Dominik Staroń,
- Justyna Darmoń.
Przejdźmy teraz do rzeczy bardzo istotnej w kontekście kolejnych uchwał. Na zgromadzeniu obecnych było 5 akcjonariuszy, którzy reprezentowali 1.415.102 akcje, stanowiące 27,75 proc. kapitału zakładowego Emitenta. W projektach uchwał znajdowała się m.in. propozycja głosowania nad jego podwyższeniem w ramach emisji akcji serii D z prawem poboru, emisji akcji serii E bez prawa poboru i emisji papierów serii F bez prawa poboru. Kodeks Spółek Handlowych informuje, że walne zgromadzenie spółki publicznej uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej lub otwartej (obejmowanych przez oznaczonego adresata) podejmuje w obecności co najmniej jednej trzeciej kapitału (dopiero następnym razem uchwała może być powzięta bez względu na liczbę akcjonariuszy). Oznacza to więc, że na zgromadzeniu liczba reprezentowanych instrumentów nie była wystarczająca i niemożliwe było podjęcie wszystkich uchwał.
Udało się jednak przegłosować podwyższenie kapitału o 510 tys. zł (uległ podwojeniu) z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Nowych akcji serii D ma być 5,1 mln (ich cena emisyjna jest równa nominałowi), a dzień prawa poboru został wyznaczony na 22 kwietnia br.
Posiadacze akcji postanowili także o zbyciu Loud Arts Sp. z o.o., czyli podmiotu zależnego wobec SterGames S.A. (jej prezesem jest również Patryk Cebula), który zajmuje się zarzadzaniem portalem oferującym oprogramowanie muzyczne. Kluczowa wydaje się jednak zmiana firmy i siedziby. W aktualnej wersji Emitent ma nazywać się Centurion Finance S.A. z siedzibą w Krakowie. Nowe brzmienie otrzymał również punkt statutu Spółki definiujący przedmiot jej działalności. Teraz obejmował będzie on m.in. działalność związaną z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, działalność agencji reklamowych, wytwarzanie energii elektrycznej, wykonywanie robót budowlanych, wykończeniowych czy produkcję elektrycznego sprzętu oświetleniowego.
Dotychczas Emitent trudnił się produkcją, rozwojem oraz dystrybucją gier, głównie na komputery PC. Oferta Spółki obejmowała sprzedaż gry muzycznej – UltraStar i obsługę strony internetowej tej pozycji, pełniącej również funkcję portalu społecznościowego.
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki