Ogromne zmiany w CEE Opportunity Partners Poland
- Utworzono: wtorek, 25, marzec 2014 12:40
Fundamentalne zmiany szykują się w CEE Opportunity Partners Poland S.A. Chodzi zarówno o zmianę nazwy, przedmiotu działalności, jak i o pełną wymianę władz w Spółce.
Wczorajsze Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło bowiem szereg kluczowych decyzji. Ta najbardziej namacalna to zmiana firmy Spółki. Lekkie cofnięcie się w przeszłość pokazuje, że to już trzecia zmiana nazwy. Jak pamiętamy, Emitent zadebiutował na NewConnect 26 kwietnia 2012 roku jeszcze jako Guardier S.A. i trudnił się tworzeniem oprogramowania zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i dla urządzeń mobilnych. Potem jednak doszło do zmiany nazwy na Apollo Capital S.A., a wraz z tą decyzją zmodyfikowano również przedmiot działalności. Spółka skierowała się bowiem ku funduszowi venture capital i miała inwestować głównie w podmioty z sektorów Life Science i TMT (technologie, media, telekomunikacja). W listopadzie poprzedniego roku akcjonariusze zdecydowali, że z uwagi na przejęcie pakietu kontrolnego w Spółce przez CEE Opportunity Partners Llc., firma brzmieć będzie CEE Opportunity Partners Poland S.A.
Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. W najnowszych komunikatach władze Emitenta poinformowały, że pakiet kontrolny jego akcji znów zmienił właściciela. Tym razem powędrował on do amerykańskiej Perma – Fix Environmental Services, Inc., która zawarła umowę warunkową z głównymi posiadaczami papierów Spółki, wedle której nabędzie ona walory odpowiadające 80 proc. kapitału zakładowego i liczby głosów na walnym zgromadzeniu (o dojściu transakcji do skutku Emitent zamierza poinformować w osobnym komunikacie).
Jaki jest profil działalności nowego inwestora? Okazuje się, że ta notowana na rynku NASDAQ spółka świadczy usługi dla klientów z sektora energetyki jądrowej, a także zajmuje się gospodarowaniem odpadami radioaktywnymi pochodzącymi m.in. ze szpitali, instytucji badawczych oraz agencji federalnych.
W związku ze zmianami, akcjonariusze zadecydowali wczoraj, że firma Spółki ulegnie kolejnej zmianie. Tym razem ma ona brzmieć Perma-Fix Medical S.A. Decyzja wejdzie w życie dopiero wtedy, gdy wspomniany wyżej amerykański podmiot przekroczy próg 50 proc. udziału w głosach CEE Opportunity Partners Poland. Z rady nadzorczej odwołani zostaną (po spełnieniu tego samego warunku): Paweł Jeleniewski, Edyta Jeleniewska, Marek Gołąbek, Małgorzata Dymecka oraz Bożena Zalewska – Dymecka. W ich miejsce powołano pięć nowych osób – Roberta Schreiber, Jr., Larry’ego M.Shelton, James’a A. Blankenhorn, Roberta L. Ferguson oraz David’a K.Waldman. Nowy ma być również zarząd – tak wynika bowiem z woli nowego głównego akcjonariusza. Otóż w najbliższych tygodniach funkcję prezesa zarządu ma otrzymać Dr. Louis F.Centofanti, a wiceprezesem ma zostać Ben Naccarto. Obecny szef – Dominik Dymecki ma złożyć wkrótce rezygnację z pełnionego przez siebie stanowiska.
Emitent przekazał jeszcze jedną ważną wiadomość. Otóż okazuje się, że dokona on zakupu wszystkich akcji Perma-Fix Medical Corporation. Cenę zakupu określono na poziomie maksymalnie 10 mln zł za wszystkie instrumenty, choć trzeba pamiętać, że umowa ma, póki co, charakter warunkowy. Przyszły podmiot zależny Emitenta to spółka córka Perma-Fix Environmental Services, Inc. Jak czytamy w dokumencie, utworzono ją w celu „rozwoju oraz komercjalizacji nowej technologii wytwarzania izotopów medycznych, głównie izotopu Technetium-99m (najbardziej znanego i najczęściej stosowanego izotopu medycznego na świecie), a także uzyskania odpowiednich zezwoleń od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz właściwych organów zatwierdzających innych państw, które pozwolą Spółce na rozpoczęcie produkcji i sprzedaży wytworzonego izotopu w późniejszym okresie czasu”.
Pomimo tego komunikatu akcje Emitenta nie zmieniły dziś swej ceny.
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki