PSA Capital zmieni nazwę
- Utworzono: piątek, 06, grudzień 2013 10:31
Na wczorajszym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu PSA Capital S.A. zapadło wiele ważnych decyzji. Jedną z nich była zmiana firmy – ta ma brzmieć Emmerson Wierzytelności Hipoteczne S.A.
Jak już wcześniej wspominaliśmy na naszym portalu, zmiany, jakie zachodzą w Spółce to przede wszystkim pochodna zmian w akcjonariacie, w którym 48,64 proc. udział posiada notowana na NewConnect Grupa Emmerson S.A. Wczoraj akcjonariusze PSA Capital zatwierdzili nową nazwę Spółki - Emmerson Wierzytelności Hipoteczne S.A. oraz zmiany w przedmiocie działalności. Czym trudnić ma się „nowy” podmiot? Chodzi o inwestycje w hipoteczne wierzytelności zabezpieczone, zakupy wierzytelności wobec firm, które znajdują się w upadłości oraz udzielanie pożyczek hipotecznych i restrukturyzację zobowiązań.
W samym statucie zmieniło się również kilka innych rzeczy. Otóż członków zarządu powoływać lub odwoływać ma rada nadzorcza, a samych członków rady nadzorczej powoływać lub odwoływać będzie walne zgromadzenie. Ze statutu uchylono również dwa inne punkty. W pierwszym z nich chodziło o fakt, iż miejscem posiedzeń rady nadzorczej miała być Warszawa (chyba, że wszyscy członkowie wyrażą na piśmie zgodę na odbycie posiedzenia poza miastem). Zniesienie drugiego punktu spowodowało, że walne zgromadzenie może podejmować uchwały bez warunku udziału na nim inwestorów posiadających ponad 50 proc. kapitału zakładowego.
Ostatni kurs PSA Capital S.A. nie był dla Spółki (i zapewne jej akcjonariuszy) satysfakcjonujący. Wynosi on bowiem 0,04 zł. Wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie. Otóż uchwalone zostało dokonanie scalenia akcji w stosunku 100 do 1. Rezultatem uchwały jest to, iż łączna liczba papierów (serii A,B,C i D) spadnie z 40 mln do 400 tys. sztuk, aczkolwiek sam kapitał zakładowy pozostanie niezmieniony.
Zarząd Emitenta otrzymał również upoważnienie do podwyższenia kapitału zakładowego o nie więcej niż 3 mln zł na okres trzech lat od rejestracji tej uchwały w KRS. Walory będą mogły być wydawane w zamian za wkłady pieniężne lub niepieniężne, a uchwała w sprawie ceny emisyjnej nie wymagałaby zgody rady nadzorczej. Taką akceptację władze musiałyby uzyskać już w przypadku decyzji o wyłączeniu prawa poboru.
Z rady nadzorczej odwołano Michała Gajosa, Kornelię Szarek, Krzysztofa Draguna, Łukasza Szacika oraz Michała Tokara. Ich miejsce zajęli: Tadeusz Gudaszewski, Mieczysław Wójciak, Rafał Ignaszewski, Marek Krajewski oraz Grzegorz Bubela.
Dziś akcje Spółki nie zmieniły swej ceny.
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki