Nadchodzą zmiany w InfoScope?
- Utworzono: wtorek, 07, styczeń 2014 09:01
W piątek akcje InfoScope S.A. nie zmieniły finalnie swej wartości. Dziś tracą jednak nieco ponad 5 proc. Wkrótce w Spółce odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, na którym akcjonariusze zagłosują nad ważnymi zmianami.
Zarząd zwołał spotkanie posiadaczy papierów na piątek, 31 stycznia tego roku. Jedną z poruszonych kwestii będzie emisja warrantów serii A i B. Te pierwsze uprawnią do objęcia akcji serii E1, a drugie serii E2. W obu przypadkach dotychczasowi akcjonariusze zostaliby pozbawieni prawa poboru nowych instrumentów.
W obu przypadkach chodzi o emisję do 50 tys. warrantów. Co ciekawe, jedyną osobą uprawnioną do ich objęcia, będzie obecny prezes Spółki – Janusz Mieloszyk. Z kolei rada nadzorcza ma dopiero określić warunki wykonania prawa do nabycia akcji serii E1 i E2 oraz inne kwestie z tym związane. Możliwość zakupu akcji serii E1 będzie istnieć do końca 2016 roku, a papierów serii E2 do końca 2018 roku.
W celu realizacji uchwały, kapitał zakładowy ma zostać warunkowo podwyższony o kwotę 10 tys. zł, a każdy warrant ma uprawniać do objęcia jednej akcji po cenie emisyjnej równej nominałowi (czyli 0,1 zł).
Zmian będzie jednak więcej. Przede wszystkim proponowane jest przeniesienie statutowej siedziby Spółki z Gdańska do Warszawy. Jeszcze ciekawiej wyglądają kwestie przedmiotu działalności. Zakres ma poszerzyć się o trzy nowe punkty – „pozostałe formy udzielania kredytów”, „działalność trustów, funduszów i podobnych instytucji finansowych”, „pozostałą finansową działalność usługową, gdzie indziej niesklasyfikowaną, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych”.
W kontekście Spółki warto wspomnieć również o zamówieniu, o jakim poinformował Emitent. Tyczy się ono dostawy zaawansowanych rozwiązań serwerowych z infrastrukturą na kwotę netto ponad 4,4 mln zł.
Emitent skupia swą działalność w czterech obszarach:
1. Usług integracji i całodobowego serwisu infrastruktury IT oraz wsparcia użytkowników (m.in. help Desk, wsparcie zdalne, serwis on-site i usługi integracji infrastruktury).
2. Wytwarzania i wdrażania oprogramowania „pod klucz” (firma posiada zespół analityków, projektantów i programistów, którzy są w stanie zrealizować zaawansowane projekty informatyczne).
3. Wdrażania systemów w oparciu o oprogramowanie własne bądź firm zewnętrznych (aplikacje wytwarzane samodzielnie, jak również dobierane z oferty innych podmiotów).
4. Outsourcingu IT (zasobów dla dużych integratorów i obsługi IT lub usług serwisowych).
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki