• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Nadchodzi sądny dzień w Mobile Factory?


O tym, że w Mobile Factory S.A. wkrótce dojdzie do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, wiadomo było od dłuższego czasu. Warto jednak spojrzeć szczególnie na jedną kwestię, jaka będzie na nim poruszona.

W końcówce grudnia poprzedniego roku władze Mobile Factory S.A. przekazały komunikat o wpłynięciu żądania od akcjonariusza (Promo Polska Sp. z o.o.), odnośnie wprowadzenia zmian do porządku obrad na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zaplanowane na 29 stycznia tego roku. Przypomnijmy, że ów posiadacz papierów domagał się m.in. głosowania nad scaleniem akcji w stosunku 25:1 (jednostkowa wartość nominalna miałaby wzrosnąć z 0,1 do 2,5 zł) oraz nad zmianą firmy Spółki (więcej informacji na ten temat znajduje się w tym artykule).

Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. Otóż w ostatnim komunikacie zarząd Mobile Factory poinformował o wprowadzeniu kolejnych nowych punktów. Tym razem na żądanie innego akcjonariusza, a mianowicie Instytutu Biznesu Sp. z o.o. Trzeba przyznać, że są to dość poważne sprawy. Chodzi bowiem o pociągnięcie do odpowiedzialności z tytułu działania na szkodę Spółki w okresie pełnienia funkcji przez dwóch byłych członków zarządu – Radosława Paklikowskiego oraz Łukasza Kunę.

Jak wskazuje przekazane uzasadnienie, powodem głosowania nad tymi operacjami są wyniki wewnętrznego audytu, jaki przeprowadzony był w Spółce w okresie od października do grudnia poprzedniego roku. Ten wykazał bowiem wiele nieprawidłowości wobec wspomnianych wyżej osób, głównie w kwestii nierzetelnego sposobu prowadzenia dokumentacji i rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne. Problemem było także nierozliczenie się z przekazanego do używania mienia, co „przełożyło się na wystąpienie szkody”. Akcjonariusz nie wyklucza również, że w toku dalszej analizy i badania działalności byłych członków, wyjdą na jaw „okoliczności pociągające za sobą dalej idącą odpowiedzialność i konsekwencje”.

Radosław Paklikowski oraz Łukasz Kuna znajdowali się w zarządzie Mobile Factory w części 2011 i w 2012 roku. Obaj zrezygnowali z pełnionych przez siebie funkcji 22 lutego poprzedniego roku, z uwagi na zmiany, jakie zaszły w radzie nadzorczej Spółki.

 

Instrumenty Mobile Factory S.A. zyskują dziś dokładnie cztery procent, chociaż ruch ma miejsce przy relatywnie niewielkim obrocie.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.