• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Creative Forge Games S.A.: Ukazał się raport za rok 2018   Pik S.A.: Powołano nowego prezesa zarządu   SoftBlue S.A.: Oferta spółki wybrana przez resort cyfryzacji Blockchain Lab S.A. - spółka zaczęła inkubowanie pierwszej gry wideo

raporty branżowe

Informatyka na NewConnect 9

Poniżej przedstawiamy tabelę, w której porównaliśmy cenę emisyjną akcji emitentów z ostatnio notowanym kursem.

Czytaj więcej...

 

Informatyka na NewConnect 8

Sposoby, które spółki z sektora informatycznego stosują, aby zwiększyć swoją konkurencyjność, są bardzo różne i w dużej mierze zależą od specyfiki danego podmiotu i jego niszy. Nie zmienia to jednak faktu, że stosuje się wszelkie „tradycyjne” metody: a więc zwiększanie zróżnicowania asortymentu, podnoszenie jakości własnych produktów, umiejętny marketing, tworzenie własnych marek i unikatowych produktów (casus Rodan Systems), monitorowanie konkurencji (11 bit studios mówi o „systematycznej analizie raportów analitycznych na temat segmentów rynku, na których prowadzi lub planuje prowadzić działalność”). Z kolei The Farm 51 podkreśla, że posiada dwa niezależne biura oraz zespoły produkcyjne, dzięki czemu planowane jest równoległe rozwijanie przynajmniej dwóch projektów gier. Makolab jest natomiast „jedną z pierwszych firm w Polsce umożliwiających pozycjonowanie stron z wykorzystaniem technologii sieci semantycznej” (jak mówi Michał Hertel), a to oznacza „innowacyjną i specjalistyczną ofertę”, kierowaną do „sprecyzowanej grupy odbiorców”.

Czytaj więcej...

Informatyka na NewConnect 7

Konkurencja

Konkurencja jest największym zagrożeniem na tych obszarach rynku, w które łatwo jest wejść i które wymagają stosunkowo małych kosztów. Coś za coś – aplikacje mobilne uchodzą za ostatni krzyk mody, ale wbrew pozorom nie tak łatwo wypracować w tej branży zyski. Przekonała się o tym np. spółka Mobile Factory S.A., która powstała w styczniu roku 2011, a na NewConnect zadebiutowała w lutym 2012. W drugim kwartale 2012 roku poniosła ona stratę w wysokości 64 tys. zł przy raptem 25 tys. zł przychodów. W raporcie kwartalnym przedsiębiorstwa czytamy m.in., że coraz łatwiejszy dostęp do technologii wytwarzania aplikacji mobilnych stwarza warunki dla innych podmiotów do wchodzenia na rynek podstawowej działalności Spółki”. O tym, jaki charakter ma zjawisko konkurencji w tej branży, czytamy także w raporcie rocznym spółki Weedo (która zmieniła profil działalności z produkcji akcesoriów do tabletów właśnie na programowanie aplikacji mobilnych). Otóż: „Istnieje bardzo duże grono osób i firm oferujących swoje usługi w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych, które potrafią napisać kod aplikacji. Podmioty te (…) proponują często bardzo niskie ceny (…). Jednakże, działając najczęściej jednoosobowo nie posiadają kompetencji w zakresie tworzenia grafiki (layout) i samej koncepcji aplikacji. (…) Sytuacja jest bardzo podobna do starszego rynku tworzenia witryn internetowych – są jednostki oferujące bardzo niskie ceny za stworzenie słabej jakości witryn i są wyspecjalizowane w tym zakresie podmioty, potrafiące kompleksowo zaspokoić potrzeby klientów za dużo wyższe ceny”.

Czytaj więcej...

Informatyka na NewConnect 6

Na sprzedaż gotowych produktów (a konkretniej gier) postawiła także spółka Forever Entertainment. Gry pobiera się z internetu, a nie kupuje w „wersjach pudełkowych”. Zasady, na jakich można pobierać programy z internetu, są zresztą rozmaite. Forever Entertainment korzysta np. z modelu Freemium, co oznacza, że podstawowa wersja jest darmowa, ale dodatki i ulepszenia są już płatne. Coraz więcej gier na świecie (wieloosobowych) dostępnych jest także w ramach platformy internetowej Steam, która ma stanowić zabezpieczenie przed kopiowaniem. Wiele firm z branży mobilnej próbuje wprowadzać swoje produkty do systemu Apple iTunes.

Czytaj więcej...

Informatyka na NewConnect 5

Twórcy gier komputerowych również osiągali stosunkowo neutralne marże w drugim kwartale. Znaczącym wyjątkiem była tutaj jednak Nicolas Games S.A. – spółka, która na NewConnect weszła stosunkowo wcześnie, bo w 2008 roku. W pozostałych wypadkach marże były bądź ujemne, bądź znajdowały się na niewielkim plusie, jak w przypadku Vivid Games S.A. Najwidoczniej sprzedaż licencji do gier za pośrednictwem App Store i Google Play może być opłacalna. To właśnie tej ostatniej udało się w stosunku rocznym znacznie zwiększyć przychody, głównie za sprawą opłat licencyjnych ze sprzedaży gier w takich systemach.

Czytaj więcej...

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.