Niełatwe obrady w Luximie
- Utworzono: wtorek, 22, styczeń 2013 08:20
Piątkowe zgromadzenie akcjonariuszy Luximy S.A. podjęło kilka istotnych decyzji. Przyjrzyjmy się temu, co udało się uchwalić posiadaczom papierów spółki z Ełku.
Na wniosek Silva Capital Group S.A. ze składu rady nadzorczej odwołano Arkadiusza Zapała i Jacka Mamot (złożył on rezygnację z tej funkcji). W ich miejsce (również na wniosek Silvy) do składu powołano trzy nowe osoby – Roberta Mikulskiego, Piotra Bindasa oraz Adama Gbiorczyka.
Projekt uchwał zakładał również głosowanie w kwestii wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wchodził zakład produkcyjny. Radca prawny wyjaśnił jednak, że do podjęcia tej uchwały wymagana była bezwzględna większość głosów. W związku z tym, że z około 13,7 mln zł głosów niemal 5,6 mln było przeciw, a 1,7 mln wstrzymało się, uchwała nie została podjęta.
Ważną kwestią było także wystąpienie z roszczeniami o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu przez Dorotę Konarską (byłego członka zarządu) i Krzysztofa Godusławskiego (byłego prezesa zarządu). W przypadku pierwszej osoby, przeciw głosował sam Krzysztof Godusławski i zgłosił sprzeciw do uchwały. Obie zostały jednak przyjęte.
Zarząd miał być również uprawniony do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego na okres 3 lat od zarejestrowania upoważnienia (o kwotę 2,46 mln zł). Mógł także bez zgody rady nadzorczej ustalić cenę emisyjną i (już za zgodą rady nadzorczej) pozbawić prawa poboru obecnych posiadaczy akcji. Tutaj jednak również niemal 5,6 mln głosów było przeciw i uchwała nie została podjęta.
Do podjęcia została jeszcze m.in. uchwała odnośnie zmiany statutu Spółki. Wszyscy obecni akcjonariusze zadecydowali jednak, że nie będzie ona głosowana w dniu obrad.
Przypomnijmy, że zmiany w statucie zakładały m.in. zmianę nazwy Emitenta, zmianę jego siedziby i nowe brzmienie punktu odnośnie przedmiotu działalności.
Jacek Jarosz
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki