Ambitne plany XTPL
- Utworzono: czwartek, 14, wrzesień 2017 16:36
Spółka XTPL zapowiada w najbliższym okresie bardzo dynamiczny rozwój. Po dzisiejszym debiucie na rynku NewConnect ma w planach, już po około roku przenieść się na rynek główny GPW.
Na kilka dni przed debiutem spółka pozyskała bardzo ważnego inwestora. ACATIS Investment GmbH – fundusz inwestycyjny z Niemiec – objął ponad 5% akcji spółki XTPL w ofercie publicznej. Nowy akcjonariusz XTPL jest jednym z najbardziej znanych funduszy inwestycyjnych w Europie. Wartość aktywów ACATIS to 3 miliardy euro.
ACATIS Investment GmbH zarządza jednymi z najczęściej nagradzanych niemieckich funduszy inwestycyjnych. Zarządzający nim dr Hendrik Leber został uznany najlepszym managerem funduszu inwestycyjnego w 2017 roku przez jednego z wiodących wydawców ekonomicznych w Niemczech - der Finanzen Verlag, a czasopismo „Privat Banker” przyznało ACATIS Investment GmbH tytuł najlepszego funduszu butikowego w 2016 roku. Ponadto Fundusz jest co roku wyróżniany przez Euro Fund Awards w różnych kategoriach.
- Zaangażowanie się inwestora o profilu międzynarodowym potwierdza wiarygodność przyjętego przez nas modelu biznesowego. Obecność ACATIS w naszym akcjonariacie to z jednej strony spory zastrzyk środków finansowych, ale z drugiej dostęp do międzynarodowego know-how w zakresie budowania wartości i rozwoju biznesu w branżach technologicznych, a także wsparcie w budowaniu relacji z przedstawicielami przedsiębiorstw działających na różnych rynkach, czyli z potencjalnymi kontrahentami. Wierzymy, że fakt, iż ACATIS stał się naszym partnerem, wpłynie pozytywnie na ocenę naszej spółki przez kontrahentów o globalnym zasięgu i umożliwi efektywne dotarcie do nich z oferowaną przez nas technologią – mówi dr Filip Granek, CEO XTPL.
XTPL to spółka rozwijająca przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Technologia XTPL umożliwia tworzenie ultracienkich (o szerokości 150 – 500 nanometrów, czyli nawet do 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku) linii przewodzących prąd elektryczny. Taka szerokość wytwarzanych elementów przewodzących umożliwia osiągnięcie niespotykanej dotychczas w masowych zastosowaniach optycznej przejrzystości wytwarzanych struktur. Ultracienkie linie przewodzące prąd elektryczny, bazujące na technologii XTPL, mogą być użyte w produkcji wyświetlaczy, ogniw słonecznych, rozwiązaniach z zakresu elektroniki drukowanej, mikroelektroniki, biosensorów, nano- oraz mikrofotoniki, tzw. smart windows oraz zabezpieczeń antypodróbkowych.
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
Odwiedza nas:
2726 gości.
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki