Nestmedic i Warszawski Uniwersytet Medyczny
- Utworzono: wtorek, 16, maj 2023 12:01
Nestmedic poszerza współpracę z polskimi placówkami służby zdrowia. Spółka sfinalizowała właśnie umowę ze Szpitalem Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie – do dyspozycji ciężarnych pacjentek przekazano telemedyczny system KTG Pregnabit. Obecnie Nestmedic skupia się na zwiększaniu dostępności do mobilnego KTG w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, poprzez negocjowanie kolejnych umów o współpracy oraz prowadzenie programów pilotażowych.
Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest jednym z sześciu szpitali Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To placówka, której główną misją od ponad stu lat jest opieka nad kobietą w każdym wieku oraz nad noworodkiem. W szpitalu funkcjonuje II Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Endokrynologii Ginekologicznej oraz Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Jako ośrodek naukowy i dydaktyczny, szpital zapewnia wysokie standardy leczenia. Oddziały wyposażone są w nowoczesny sprzęt, zapewniający wysoki standard i bezpieczeństwo procedur medycznych. Wykwalifikowany personel stosuje terapie rekomendowane przez światowe i polskie towarzystwa medyczne.
Szpital poszerzył właśnie zakres opieki okołoporodowej o możliwość zdalnego przeprowadzenia badania KTG. Placówka zakupiła właśnie urządzenia Pregnabit, dzięki którym ciężarne kobiety będą mogły przeprowadzić badanie w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu.
– Nawiązanie współpracy ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Karowej w Warszawie to kolejny ważny dla nas krok w komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit. Cieszymy się, że dzięki naszym urządzeniom poszerzy się zakres opieki okołoporodowej, w której to dziedzinie szpital ten specjalizuje się od lat. Cieszymy się, że coraz więcej publicznych placówek służby zdrowia dostrzega potencjał i inwestuje w telemedycynę – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.
Równolegle spółka jest w trakcie przeprowadzania programów pilotażowych oraz prowadzenia rozmów z kolejnymi placówkami medycznymi, które mogą zaowocować następnymi kontraktami i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań KTG w Polsce.
Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne - Pregnabit - mobilne teleKTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.
(Nestmedic)
Reklama AEC
Reklama NEWWEB
Odwiedza nas:
2719 gości.
- Obroty
- *
- Wzrosty
- Spadki